Poranna aktywność ruchowa

Hej:)
Ostatnio mam ciężko by wygospodarować troszkę czasu dla siebie. Ciągle gdzieś gonię, spędzam każdą chwilę z Adrianą i jeszcze trzeba zdążyć do pracy. Brakuje mi dnia, by zrealizować wszystko co bym chciała. Postanowiłam wydłużyć sobie dobę, wstać wcześniej i ruszyć na poranny trening:)
Jakie są zalety porannej aktywności?
Po pierwsze: Wydzielają się endorfiny, które zdecydowanie poprawiają nam nastrój. Od samego początku nasz organizm wchodzi na najwyższe obroty, co doda nam energii do pracy:)
Po drugie: Zwiększa się nasz metabolizm, porządna dawka porannego wysiłku sprawi, że pojawi się u nas efekt spalania przedłużonego. Dzięki temu możemy spalać kalorie nawet całą dobę. Pamiętaj marszobieg czy truchcik, to jeszcze nie porządny wysiłek:) tu trzeba się zmęczyć i spocić:)
Po trzecie:  Trening poranny zmniejsza ryzyko kontuzji, dzięki prawidłowo przeprowadzonej rozgrzewce.
Po czwarte: wzmacnia naszą odporność, dzięki wytwarzaniu przeciwciał i limfocytów. Hartujemy  nasz organizm i po jakimś czasie przestajemy także narzekać, że ciągle nam zimno.
Po piąte: poprawia się nasza zdolność umysłu, koncentracja i refleks:)
6 rano rolki:) a czemu by nie:) chwilka dla mnie gdy Ada jeszcze śpi z Tatą:)

Bluza: KLIK
Komentarze

  1. przecudnie wyglądasz, muszę z powrotem wprowadzić ranną aktywność ruchową do swego rytmu dnia

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja to musiałabym chyba wstawać o 4 rano, bo moje chłopaki o 6.00, 7.00 są już na nogach :) A starszy zasypia o 22.00, 23.00, więc nawet wieczorem ciężko znaleźć czas dla siebie. Z niecierpliwością wyczekuję tego, by mieć więcej czasu na sport :) Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  3. ja też lubię poranna aktywność :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty